Čo je debničkovanie

PREČO DEBNIČKOVAŤ?

 

Debničkový model patrí k najobľúbenejším spôsobom ako sa dostať k čerstvým lokálnym a sezónnym produktom od domácich farmárov priamo k Vám domov.

Farmár pre Vás vypestuje svoju úrodu a my debničkári Vám ju pravidelne dovezieme priamo k Vám.

 

Nezabudnuteľná chuť

Pamätáte sa na prázdniny na dedine ? Tam sme všetci mali  dobroty z čerstvých  domácich produktov. Každý z nás sme sa potajomky vybrali von natrhať si maliny, egreše a pod. Presne takéto čerstvé ovocie a zeleninu vám ponúkame v našich debničkách.


Lokálnosť

Podpora regiónu môže zavážiť viac, než by sa dalo čakať.  Motivujme ich, aby sa nevzdali svojej činnosti a plody ich poctivej práce sa mohli dostať aj k ľuďom, ktorí nemajú možnosť vypestovať si vlastné. Ukážme naším farmárom , že si vysoko ceníme ich prácu , ktorú robia pre nás.


Čerstvosť a kvalita

Za čerstvý produkt považujeme ten, ktorý je odtrhnutý v čase jeho zrelosti a jeho cesta k vám trvá čo najkratšie. Po uzavretí vašej objednávky sa kontaktujeme s farmármi, ktorí pozbierajú dané množstvo úrody, my ju ešte v ten večer alebo skoré nasledujúce ráno vyzdvihneme a na ďalší deň ju máte na stole. Vzhľadom k formálnym záležitostiam vám nevieme stále zaručiť bio kvalitu, no garantujeme, že osobné skúsenosti a vzťahy s farmármi nás dostatočne presvedčili o kvalite ponúkaného sortimentu. A v neposlednom rade, môžete sa o tom presvedčiť na vlastnej koži alebo kontaktovať sa na farmára.


Prístup  srdcom

Ak sa obávate, že v dnešnej dobe naozaj nikto nič negarantuje, my sa snažíme presvedčiť vás o opaku. Za pôvod ponúkaných produktov sa tu nikto nemusí hanbiť. Na našej stránke nájdete zoznam všetkých farmárov a dodávateľov, ktorých produkty vám ponúkame. A postupne si budete môcť prečítať príbehy našich farmárov, alebo ich môžete ísť s nami navštíviť a uvidieť na vlastné oči.


Životné prostredie

Ako sme spomenuli vyššie, zelenina nemusí prísť z ďaleka, preto ušetrí životné prostredie od zbytočne spaľovaných palív. Taktiež vieme, že zelenine na chuti neuberie ani keď má jemne zaoblený tvar. Preto ju následkom nejakých nariadení nemusíme vyhodiť, ale pekne skonzumovať. Navyše, produkty si nájdete v drevenej debničke, ktorá vďaka svojmu silnému materiálu znesie mnoho opakovaných použití. Starosti s ňou nemáte prakticky žiadne – na začiatku si objednáte dve, aby sme vám ich s každým nákupom vymenili za debničky prekypujúce novým zberom.


Sezónnosť

Aj nám je ľúto, že ovocie ma svoje obdobie a za zasneženým oknom ich môžeme konzumovať len ako sušené plody. Ale vieme, že v plnej chuti sú v lete a inak to nebude. Veríme, že v zime je lepšie jesť nakladanú kapustu ako ružovú hmotu tváriacu sa ako paradajka. Ponúkame vám predovšetkým sezónne produkty, no nájdete u nás však aj také, ktoré sú vhodné na dlhodobejšie uskladnenie, ako napríklad zemiaky alebo cibuľa. Využívame to, čo nám príroda dáva v tom-ktorom ročnom období. Veď to s nami myslí dobre.


Domáce výrobky

Popri ovocí a zelenine môžete vyskúšať aj rôzne domáce výrobky. Na ich jedinečnosť snáď nemusíme upozorňovať – keď veci vyrábate v malom, stíhate do nich vkladať aj svoje srdce. A to chutí lepšie, než tisíc polotovarov. Prestaňte brať uhorkovú sezónu za okrídlený výraz a nechajte sa inšpirovať novými chuťami .

 

Vaša debničkárka DENI