Potraviny bez obalu

V tejto kategórii nájdete potraviny na váhu balené buď do vlastných nádob alebo do vreciek buď papierových ,alebo látkových

Potraviny bez obalu
SkladomOdporúčame

Občas sa stáva, že domácu klasiku zatieni sláva cudziny. Čo je ďalej, to je vzácnejšie ako to, čo máme doma. Negatívnym dopadom tohto trendu čelí i mak, jedna z mála zdravých plodín, ktorá je súčasťou tradičnej slovenskej kuchyne už od nepamäti. Makové buchty, chutné šúľance, voňavé pečené koláče i makové rezance so slivkovým lekvárom jedol na prázdninách u starých rodičov snáď každý z nás. Hoci si dnes uvedomujeme, že tieto jedlá nepatria k tým najzdravším, mak z jedálnička vylúčiť nemusíme.
SkladomOdporúčame

Všetkým veľmi dobre známa, dostupná a chutná plodina. V minulosti bola lukratívnym pokrmom najmä boháčov a vyššej vrstvy obyvateľstva. Pestuje sa viac ako päťdesiat druhov, amatér ich pozná iba podľa odlišných farieb a veľkostí zŕn.
SkladomNovinkaOdporúčame

Je to tak troška retro potravina, ktorú mnohí mladí už ani nepoznajú. Kedysi sa však jačmenné krúpy bežne využívali v kuchyni, pretože sú zdravé, výživné aj lacné. Majú mierne tvrdšiu konzistenciu, ale skvelú orieškovú chuť. Dajú sa z nich urobiť rôzne pochúťky ako krúpový šalát, fašírky, krúpy s makom a čučoriedkami, nákyp z krúp, krúpové rizoto, zapekanú zeleninu s krúpami ap.